Poczta kurier

Poczta kurier Nowy Sącz zamów online

Małopolskie

Z powodu rosnącego tempa życia i większej popularności zakupów online, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Sucha Beskidzka może być dziecinnie łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie są plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Sucha Beskidzka

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i swoje nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, po pierwsze trzeba zrobić zamówienie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Sucha Beskidzka zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć od nas przesyłkę już tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na doręczeniu paczki do adresata na czas. Zazwyczaj termin dowiezienia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele przesyłek miesięcznie warto skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu przesyłek z pewnością zauważymy również korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto z naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i mogło wymagać od nas siły, szczególnie gdyprzesyłki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z paczek osobno. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni wysyłać duże ilości przesyłek możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, gdy produkt który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od nadania normalnej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć paczkę a, także umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na gabaryty paczki musimy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania pakunku.

Dobrze pamiętać, że licząc rozmiary przesyłki i masę musimy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, w związku z tym rozsądniej jest nie przybliżać się do maksymalnej wagi paczki. Wybierając paletę na której nadamy produkty, dowiedzmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stwarzać właściwego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą zostać zniszczone. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania paczki, możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Sucha Beskidzka chce żeby wszystkie przesyłki były transportowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się przewracać albo być przygnieciona przez pozostałe paczki.

Następną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Sucha Beskidzka odbierając przesyłkę potrzebuje również ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym należy myśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z oferty Poczta kurier Sucha Beskidzka .

Zobacz również poczta Kurier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *